STACJA KOLEJOWA
Stacja kolejowa w Starym Borku zlokalizowana jest w znacznym oddaleniu na północ od wsi. Zabudowania powstały na pocz. XX w.
i składają się z budynku stacyjno-mieszkalnego, murowanego z cegły ceramicznej, pomalowanego, dwukondygnacyjnego, nakrytego dachem dwuspadowym Budynek odznacza się prostotą bryły i kompozycji elewacji
Do budynku głównego przylega dobudówka nakryta osobnym daszkiem pulpitowym.
Budynek gospodarczy, posadowiony na zachód od budynku głównego; parterowy, ceglany, pod dachem dwuspadowym.
DOM MIESZKALNY NR 3 z częścią gospodarczą
Dom mieszkalny z częścią gospodarczą nr 3, zlokalizowany jest w dość znacznym oddaleniu na wschód od zwartej zabudowy wsi. Budynek posadowiony na froncie siedliska, szczytem do drogi ryglowo-murowany, otynkowany. Parterowy, nakryty wysokim dachem dwuspadowym. Stanowi cenny przykład dawnej zabudowy chłopskiej.
DOM MIESZKALNY NR 5
Dom mieszkalny nr 5, posadowiony kalenicowo na froncie siedliska. to obiekt murowany z cegły ceramicznej, otynkowany, 2-kondygnacyjny, 5-osiowy o symetrycznej kompozycji elewacji, z wystawka frontową. Nakryty dachami dwuspadowymi. W obiekcie zachowano pierwotny detal w postaci opasek okiennych i drzwiowych, gzymsów.
DOM MIESZKALNY NR 7
Dom mieszkalny nr 7, zlokalizowany w pierzei południowej, posa-dowiony kalenicowo w dość znacznym oddaleniu od drogi. Obiekt ryglowo-murowany, parterowy, 6-osiowy (zachowane ryglowe szczyty), nakryty wysokim dachem naczółkowym. Zachowana historyczna (sprzed 1945 r.,) stolarka.
Obiekt o wysokich walorach kulturowych i zabytkowych.
DOM MIESZKALNY NR 12
Dom mieszkalny nr 12, posadowiony kalenicowo na froncie siedliska. Jest to chałupa szeroko frontowa, 4-osiowa. Murowana z cegły ceramicznej, otynkowana, nakryta dachem dwuspadowym. Do budynku mieszkalnego przylega obiekt gospodarczy pod dwuspadowym dachem.
DOM MIESZKALNY NR 13
Dom mieszkalny nr 13, posadowiony kalenicowo w głębi siedliska. Murowany z cegły ceramicznej, otynkowany, 5-osuiowy (symetryczny), parterowy ze ścianką kolankową i frontowa wystawką. Nakryty dachami dwuspadowymi. Zachował się pierwotny detal w postaci opasek okiennych, gzymsów.
ŚWIETLICA - SKLEP NR 16
Świetlica wiejska z częścią sklepowa nr 16, zlokalizowana w zachodniej części wsi. Jest to obiekt dwubryłowy, pod dachami dwuspadowymi, murowany z cegły ceramicznej, otynkowany. Zachowano historyczny detal w postaci opasek okiennych i drzwiowych, gzymsów.
Obiekt o walorach kulturowych w krajobrazie wsi.
DOM MIESZKALNY NR 30-31
Dom mieszkalny nr 30-31, posadowiony kalenicowo w głębi siedliska. Jest to chałupa szeroko frontowa, wieloosiowa (po modernizacji). Murowano-ryglowa, otynkowana, nakryta wysokim dachem naczółkowym.
Mimo modernizacji obiekt zachował pierwotną bryłę i formę dachu.
DOM MIESZKALNY NR 46
Dom mieszkalny nr 46 to budynek murowany, otynkowany, posa-dowiony kalenicowo na froncie. Parterowy, podwyższony o ściankę kolankową; obecnie 5-osiowy. Nakryty dachem dwuspadowym
Obiekt zachował skromny detal w postaci opasek okiennych.